Integral Solutions - Rozwiązania IT dla firm Integral Solutions - Rozwiązania IT dla firm
Integral Solutions - Rozwiązania IT dla firm Integral Solutions - Rozwiązania IT dla firm

Rozwiązania chmurowe – chmura dla firm

IPaaS kolejnej generacji, zaprojektowany z myślą o nowych wyzwaniach hybrydowego zarządzania danymi z architekturą mikroserwisów

OCENA GARTNERA

Inteligentna Chmura Informatica-ewolucja usługi iPaaS

Integracja danych w ramach usługi iPaaS (Integration Platform as a Service) jako rozwiązanie do zarządzania danymi w chmurze, przestała być wystarczającą. Odpowiedzią na znacznie wyższe oczekiwania biznesu jest Inteligentna Chmura Informatica. Nowe rozwiązanie Informatica idzie krok dalej, tworząc produkty dla użytkowników nowej generacji korzystających z architektury mikroservices opartej na interfejsie API. Nowatorskie rozwiązanie zasilane jest innowacyjną spójną inteligencją metadanych Informatica, znanej jako CLAIRE engine.

Rozwiązanie pomimo swojej złożoności jest intuicyjne, tak abyś mógł skoncentrować się na wartości biznesowej. Rozwiązanie jest stale uaktualniane i rozwijane w tle aplikacji, dzięki czemu nie będziesz rozproszony podczas twórczej pracy.Przewiduje się że do 2018 roku 60% przedsiębiorstw będzie korzystać z różnych systemów chmur publicznych lub prywatnych (wg raportu 2016 451)

Chmura chmur – inteligentna chmura dla firm

Usługa inteligentnej chmury dla firm Informatica zmienia dotychczasowe definicje pojęć takich jak iPaaS, integracja danych w chmurze, aplikacje w chmurze, integracja procesów, zarządzanie i łączność z interfejsem API. Nowoczesna „Chmura chmur” to kompleksowe rozwiązanie chmurowe dla firm, zapewniające wiodące na rynku funkcje zarządzania danymi i integracji, zasilane przez CLAIRE, takie jak:

  • Integration Cloud: zintegrowana chmura znacznie rozszerza tradycyjną definicję iPaaS, obejmując zaawansowane i unikalne funkcje, takie jak Cloud Integration Hub i Cloud B2B.
  • Data Quality and Governance Cloud: zapewnia najwyższą jakość i podstawę zarządzania jakością dla wszystkich projektów i aktywności w chmurze.
  • Master Data Management Cloud (MDM): zapewnia jednolity, kompletny i dokładny wgląd we wszystkie formaty podstawowych danych, w jednym źródle. Rozwiązania cloud MDM są dostosowane do nawet najbardziej wymagających oczekiwań biznesu związanych z samodzielnym zarządzaniem danymi (Self-service Business Inteligence).
  • Data Security Colud: dostarcza doskonałe rozwiązanie do analizy danych w chmurze, wykrywania zagrożeń i zabezpieczania przed niebezpieczeństwem związanym z wyciekiem danych oraz identyfikowaniem wzorców zachowań użytkowników, które mogą sugerować zagrożenie danych.

Dlaczego Integral Solutions

Cloud Data Integration

Skorzystaj z poszerzonej formuły iPaaS zawierającej zaawansowane funkcjonalności dla użytkowników technicznych i rozwiązania dla biznesu.
Więcej

Data Quality and Governance Cloud

Umożliw użytkownikom biznesowym i IT szybkie uzyskanie wartości dzięki wysokiej jakości danym.
Więcej

Master Data Management Cloud

Integruj źródła danych w czasie rzeczywistym z uruchmieniem procesów biznesowych obejmujących chmurę i aplikacje.
Więcej

Cloud Application Integration

Integruj zasoby danych w czasie rzeczywistym korzystając z inteligentnych procesów działających zarówno w środowisku chmurowym oraz na własnych serwerach.
Więcej

Data Security Cloud

Chroń poufne i prywatne dane, popraw poziom zgodności i wymuś przestrzeganie zasad użytkowania.
Więcej

API Management

Zarządzaj i zabezpieczaj swoimi rozwiązaniami API wykorzystując Inteligentne Rozwiązania Chmurowe do integracji i orkiestracji interfesów API.
Więcej

Cloud B2B Gateway

Obsłuż Partnerów B2B korzystając z możliwości rozwiązań chmurowych Informatica.
Więcej

Cloud Integration Hub

Usprawnij złożone dane pochodzące ze zintegrowanych środowisk hybrydowych, uzyskując lepsze i bardziej konsystentne dane.
Więcej

Jak możemy Ci pomóc?

Sprawdź nasze szkolenia i warsztaty

OFERTA SZKOLEŃ

Sprawdź nasze szkolenia i warsztaty

SKONTAKTUJ IĘ Z NAMI

Sprawdź nasze szkolenia i warsztaty

OFERTA SZKOLEŃ

Szybki postęp technologii informatycznej stwarza wiele cennych rozwiązań życiowych oraz zawodowych. To właśnie dzięki nim można znacznie ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie i lepiej zorganizować czas pracy. Korzystając z Internetu, jako wciąż rosnącego w siłę medium, mamy dostęp do wielu coraz doskonalszych narzędzi i usług. Jednym z nich jest przetwarzanie danych w chmurze, które stało się popularną podstawą wirtualnego świata. Posługiwanie się nowymi technologiami stopniowo zamienia się w konieczność, więc warto szukać nowych rozwiązań.

Inteligentne rozwiązania chmurowe – postaw na infrastrukturę IPaaS

Dotychczas usługa iPaaS składała się zarówno z podstawowych narzędzi, takich jak serwery, mechanizmy wirtualne, magazyny, czy sieć, jak i środowiska wirtualnego oraz systemów operacyjnych. Platforma pozwalała więc na swobodne tworzenie i testowanie nowych aplikacji, ale również zarządzanie nimi, bez konieczności zajmowania się całą infrastrukturą, która leżała po stronie dostawcy usługi. Tego typu rozwiązania chmurowe, wraz z postępem techniki przestały być już jednak wystarczające.

W odpowiedzi na nowe potrzeby i oczekiwania biznesu, powstała więc Inteligentna Chmura Informatica, która stawia krok dalej – tworzy produkty dla innowacyjnych użytkowników, wykorzystujących architekturę mikroservices, opartą na interfejsie API. Rozwiązanie to wykorzystuje nowoczesną oraz spójną inteligencję metadanych Informatica, zwaną CLAIRE engine.

Czy inteligentna chmura Informatica jest trudna w obsłudze?

Inteligentna Chmura Informatica jest platformą o dużym stopniu złożoności, jednak nie należy się jej obawiać. Rozwiązania w chmurze są bowiem bardzo intuicyjne i po bliższym poznaniu struktury oraz sposobu obsługi, nie stanowią dużych problemów w codziennej pracy biznesowej. Interfejs został zaprojektowany w sposób przyjazny dla użytkownika, dzięki czemu codzienne korzystanie z mocy obliczeniowej staje się proste, a co najważniejsze dla wielu osób – przejrzyste. Oferowane przez nas oprogramowanie jest stale rozwijane i uaktualniane, ponieważ na bieżąco monitorujemy potrzeby rynku i dostarczamy naszym klientom najbardziej nowoczesne usługi, nadążające za szybkimi zmianami i rozwojem technologii. Wszelkie aktualizacje przeprowadzane są w tle aplikacji, więc nie będą stanowiły przeszkody w skupieniu się nad bieżącą pracą twórczą, którą wykonuje osoba korzystająca z naszej chmury.

Na czym polega innowacyjność inteligentnej chmury dla firm?

Usługa Inteligentnej Chmury Informatica zmienia definicje oraz podejście do funkcjonujących dotychczas pojęć, takich jak iPaaS, przetwarzanie danych w chmurze, integracja danych i procesów, aplikacje w chmurze, czy też łączność i zarządzanie interfejsem API. Dzięki CLAIRE engine, inteligentna chmura danych gwarantuje najlepsze podejście oraz wiodące na rynku funkcje zarządzania danymi i ich integracji. Obejmuje ona:

  • Integration Cloud,
  • Data Quality and Governance Cloud,
  • Master Data Management Cloud (MDM),
  • Data Security Cloud.

Integration Cloud – zintegrowana chmura dla firm

Zintegrowana chmura danych dla firm rozszerza znaną definicję iPaaS o zaawansowane funkcje, takie jak Cloud Integration Hub oraz Cloud B2B. Wykorzystując nasze wszechstronne oraz łatwe w obsłudze narzędzia, z powodzeniem zwiększysz produktywność swoich działań za pomocą intuicyjnych kreatorów, wstępnie skonfigurowanych szablonów rozwiązań, masowemu przetwarzaniu i gotowym odwzorowaniom. Ich wykorzystanie pozwoli na płynne zintegrowanie dużych wolumenów danych w środowiskach obejmujących wiele chmur.

Dlatego ten rynek usług staje się coraz bardziej popularny w niemal każdym sektorze podmiotów gospodarczych. Przechowywanie i przetwarzanie w chmurze staje się wręcz koniecznością, nie tylko ze względu na wyższy poziom bezpieczeństwa przechowywanych danych. Sprawdzone technologie w zakresie dostarczania usług w chmurze przez zewnętrznych usługodawców, pozwalają ograniczyć koszty posiadania własnego serwera, działu IT i chmury obliczeniowej.

Cloud Integration Hub – wdrożenie, które dostarcza wiele możliwości

Cloud Integration Hub umożliwia modernizację złożonych danych, dzięki lepszemu zintegrowaniu wielu aplikacji z obszaru SaaS, zarówno w chmurze, jak i lokalnie. System został starannie zoptymalizowany pod kątem integracji danych oraz zwiększenia ich spójności i wiarygodności, aby zespołom biznesowym i IT współpracowało się produktywne oraz łatwo. Cloud B2B to rozwiązania chmurowe unowocześniające integrację z zewnętrznymi partnerami, ułatwiając i przyspieszając współpracę. Jest to możliwe z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi do zarządzania i monitorowania pracy partnerów.

Data Quality and Governance Cloud – oprogramowanie do zarządzania jakością danych

Data Quality and Governance Cloud zapewniając wysoką jakość danych, ułatwia użytkownikom biznesowym i IT szybie uzyskanie potrzebnych informacji. Jest to możliwe za pomocą zautomatyzowanego i holistycznego rozwiązania do zarządzania jakością danych i ładu administracyjnego. Tego typu usługi w chmurze mają kluczowe znaczenie dla sukcesu, ponieważ umożliwiają pozyskanie wiarygodnych, zrozumiałych i łatwo dostępnych informacji w całym przedsiębiorstwie. Dostępne dane wciąż się rozrastają, natomiast przepisy dotyczące ich ochrony dynamicznie się zmieniają i stymulują nowe wyzwania dla przedsiębiorstwa, którym musi ono sprostać. Dzięki właściwemu wdrożeniu Governance Cloud wszyscy pracownicy posługują się tym samym słownikiem terminów i pojęć biznesowych lub są w stanie zapoznać się z perspektywą znaczeń drugiej strony. Współpraca staje się więc jasna i bezproblemowa. Dodatkowo narzędzie umożliwia szersze spojrzenie na kontekst informacyjny w przedsiębiorstwie, który pozwala zapoznać się ze złożonymi powiązaniami jego różnych obszarów. Ułatwia to szybkie przewidzenie ewentualnych konsekwencji wprowadzonych zmian.

Aplikacja Master Data Management Cloud (MDM)

Sprawne gromadzenie oraz zarządzanie danymi to podstawa prawidłowego funkcjonowania biznesu. Potencjał danych oraz ilość dostępnych źródeł wciąż się rozrastają, dlatego też przetwarzanie w chmurze staje się wyjątkowo cenną możliwością. Kompleksowe rozwiązanie Informatica MDM dopasowuje się do unikalnych potrzeb klienta, pomagając osiągnąć sukces w świecie szybko zmieniającego się rynku. Narzędzie Master Data Management posiada zdolność do szybkiego uzyskiwania danych, bez względu na to czy instalacja jest lokalna, w chmurze, czy też w źródłach danych partnerów. Dodatkowo posiada umiejętność zrozumienia wzorcowego modelu w zakresie zaburzeń i proponowanych modyfikacji. MDM daje również możliwość uzupełniania podstawowych baz danych o informacje z baz zewnętrznych. Najważniejsze zaś jest dostarczenie zaufanego widoku, pozwalającego na bezpieczne dostarczenie danych do działań operacyjnych lub analitycznych. Informatica Cloud MDM – Customer 360 umożliwia eliminację zduplikowanych, niedokładnych oraz niekompletnych danych. Dzięki temu zapewnia jedynie pełne i przejrzyste informacje o wysokiej jakości, które prezentowane są poprzez przyjazny i przejrzysty interfejs użytkownika.

Data Security Cloud – bezpieczne przetwarzanie usług w chmurze

W świetle niedawno wprowadzonego rozporządzenia RODO, bezpieczeństwo danych nabiera wyjątkowo dużego znaczenia. Mimo olbrzymich nakładów finansowych na bezpieczeństwo krytycznych danych swoich firm, wiele organizacji wciąż nie ma pewności co do stopnia zabezpieczenia, lokalizacji oraz ryzyka ich wycieku. Dodatkowo nie zawsze sprawą oczywistą jest wykaz osób upoważnionych, mających dostęp do konkretnych informacji. Wychodząc naprzeciw tym problemom, usługi chmurowe Informatica Data Security wspiera organizacje w ograniczaniu ryzyka naruszenia cennych danych osobowych oraz pomaga w audytach zgodności z regulacjami zewnętrznymi, np. RODO lub przepisami korporacyjnymi. Dzięki temu chroni poufne dane oraz zapobiega możliwym nadużyciom ze strony użytkowników. Kluczowym zadaniem, jakie stoi przed organizacjami, jest pełne zrozumienie pojęcia danych wrażliwych. Konieczne bowiem jest ich wykrycie, zidentyfikowanie oraz sklasyfikowanie zagrożenia. Wprowadzenie odpowiednich działań administracyjnych, pomoże podjąć strategiczne i taktyczne kroki do zapewnienia bezpieczeństwa takich informacji. Data Security Cloud pozwala na maskowanie danych w chmurze, w celu zapewnienia ich bezpieczeństwa. Narzędzie odczytuje i anonimizuje wrażliwe dane z nieautoryzowanego dostępu osób korzystających z aplikacji, analityki biznesowej, testowania aplikacji oraz outsourcingu.