Integral Solutions - Rozwiązania IT dla firm Integral Solutions - Rozwiązania IT dla firm
Integral Solutions - Rozwiązania IT dla firm Integral Solutions - Rozwiązania IT dla firm

Informatica Polska – polski dystrybutor Informatica Corp

Produkty Informatica z dziedziny analityki danych, data governance i jakości danych, widoku klienta i integracji aplikacji

OCENA GARTNERA

Informatica Platinum Partner Enterprise

 

 

Jesteśmy Platinum Partnerem Informatica. Otrzymany status partnerski jest potwierdzeniem naszych kompetencji jako dostawcy chmurowych rozwiązań Informatica. Certyfikowane kwalifikacje naszych pracowników oraz dziesiątki udanych wdrożeń rozwiązań Informatica, czynią nas gotowymi do stania się zaufanym Partnerem organizacji chcących w pełni wykorzystać moc swoich danych.

Wysoki status partnerski Informatica to również możliwość oferowania rozwiązań Informatica w całej Europie, oraz prowadzenia usług w państwach takich jak: Izrael, Czechy, Słowacja, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Serbia, Azerbejdżan, Kazachstan i Uzbekistan.

Rozwiązania Informatica w zakresie data governance, zaawansowana analityka danych, widok klienta i produktu 360 stopni oraz integracja aplikacji od lat uzyskują najwyższe noty wg Gartnera.

 

Informatica, czyli wszystkie dane na swoim miejscu

Obecnie żyjemy w czasach, w których informacje są najbardziej wartościową walutą. Jednocześnie jest to czas, kiedy informacji tych mamy wręcz zbyt wiele i dlatego bardzo ważna jest ich właściwa selekcja, znalezienie narzędzi do przetwarzania tych danych i wyszukiwania tego, co dla nas istotne oraz wartościowe. Stąd też, zwłaszcza w dużych przedsiębiorstwach, rośnie waga tego, w jaki sposób dane są zarządzane, przechowywane czy przetwarzane. Tylko dzięki sprawnemu zorganizowaniu posiadanej wiedzy, jej usystematyzowaniu i wykorzystaniu, można zapewnić stały rozwój swojego przedsiębiorstwa czy organizacji oraz zagwarantować sobie przewagę konkurencyjną. Nie można zatem dziwić się temu, że, zwłaszcza w obliczu zmian, które dopiero mają nadejść, rośnie znaczenie firm zajmujących się rozwiązaniami chmurowymi i oferującymi narzędzia do zarządzania danymi.

Technologiczny lider

Czołowym przedstawicielem i jednocześnie jednym z liderów tego rynku, jest Informatica. To firma, która powstała w Stanach Zjednoczonych w 1993 roku i o ile jest młodsza od niektórych swoich bezpośrednich rywali, o tyle jest absolutnym liderem branży. Z tego właśnie powodu jest godna polecenia, jeżeli chodzi o zastosowanie rozwiązań dotyczących zarządzania danymi. Jak Informatica „wspięła się” na sam szczyt? Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest fakt, że w przeciwieństwie do części swoich konkurentów, Informatica od samego początku zajmowała się stricte zarządzaniem danymi, była ściśle nastawiona na znajdowanie i implementowanie rozwiązań w tym zakresie. Ponadto, jest to firma stale rozwijająca się, rozumiejąca zmiany, jakie zachodzą w formie i ilości obecnie dostępnych danych. W oparciu o to dokonuje kluczowych zmian w zakresie swojej działalności – tak, aby móc w pełni wykorzystywać potencjał stale rosnącej liczby informacji i różnorodnych, coraz to nowszych form jej zapisu.

 

Obecnie Informatica wprowadza nową, trzecią generację rozwiązań z zakresu zarządzania danymi – Data 3.0. Jest to krok obrazujący jak olbrzymi rozwój informatyczny powinien nastąpić do roku 2020. Dlatego też 25 lat ścisłych doświadczeń w tak młodej branży, jest niewątpliwie gwarantem wysokiej jakości świadczonych usług. Przy tym firma może poszczycić się nieposzkalowaną opinią – współpracuje z wieloma międzynarodowymi markami, a ponadto w badaniach Gartner Magic Quadrant (wykonanych przez amerykańską firmę Gartner Inc.) Informatica została wskazana jako absolutny lider na rynku podmiotów oferujących zarządzanie danymi w aż 6 kategoriach – Data Quality, MDM, EIPaaS, Metadata Managment, Data Integration oraz Structured Data Archiving and Application Retirement. Co więcej – Informatica nie tylko jest samodzielnym liderem w każdej z wyżej wymienionych kategorii, ale nawet najpoważniejsi konkurenci nie uzyskali tak pozytywnych ocen w tylu różnych obszarach – najlepsi z nich (czyli Oracle i IBM) zostali określeni jako jedni z liderów rynku w odpowiednio 3 i 4 kategoriach. Co warto podkreślić, te 6 kategorii, w których Informatica jest absolutnym liderem, to wszystkie te, w których marka mocno funkcjonuje na co dzień. Jest to firma o zasięgu międzynarodowym, z sukcesami funkcjonująca na najważniejszych rynkach światowych. Warto również dodać, że jej działalność w naszym kraju nie jest niczym nowym – w Polsce funkcjonuje już 20 lat. Dzięki współpracy z Integral Solutions – Informatica Platinum Partner, z powodzeniem zaspokaja potrzeby dużych przedsiębiorstw, funkcjonujących na naszym rodzimym rynku.

Wiele danych, wielki partner

Wielką chlubą dla naszej firmy jest fakt, że Integral Solutions jest oficjalnym Platinum Partnerem Informatica w Polsce. Wiemy, że dzięki jakości oferowanej przez lidera rynku, będziemy w stanie zaoferować najlepsze rozwiązania we wszystkich dziedzinach, w których świadczymy usługi. Jako autoryzowany partner Informatica, możemy zaoferować szereg narzędzi, zapewniających rozwój oraz gwarantujących pełne wykorzystanie posiadanych zasobów danych, uzyskując dzięki temu przewagę konkurencyjną. Oficjalnym dystrybutorem Informatica w Polsce jesteśmy już od kilkunastu lat, dzięki czemu zebraliśmy szereg wartościowych doświadczeń w stosowaniu narzędzi tej firmy. Potwierdzeniem jakości oferowanych przez nas usług jest niewątpliwie stale poszerzające się grono zadowolonych klientów. Dzięki wieloletniej pracy możemy zagwarantować, że implikacja rozwiązań, które możemy zaoferować, przebiegnie sprawnie i bez żadnych komplikacji. Zapewni to nasz doświadczony zespół wdrożeniowy, dzięki któremu będziesz w stanie w pełni wykorzystywać rozwiązania Informatica. Gwarancją skuteczności tego procesu jest niewątpliwie wszechstronność naszego zespołu – składają się na niego doświadczeni specjaliści i eksperci z wielu dziedzin, takich jak analiza biznesowa, architektura, development, czy też zarządzanie projektami. Ich umiejętności doskonale uzupełniają się i świetnie ze sobą współgrają – tak, aby mogli sprawnie rozwiązać każdy potencjalny problem oraz zmaksymalizować skuteczność działania dostarczonych narzędzi.

 

Dzięki zastosowaniu rozwiązań spod znaku Informatica możesz zacząć w pełni wykorzystywać wszystkie bazy informacji, które posiadasz. Będziesz mógł z powodzeniem wykorzystać dane, które znajdują się w twoich zasobach, ale których nie potrafiłeś dotąd skutecznie przetworzyć. Wiadomym jest, że informacja jest bezcenna, jednak jak się okazuje polskie przedsiębiorstwa bardzo rzadko wykorzystują w pełni posiadane dane, ze względu na nieumiejętność wyselekcjonowania tych istotnych, oddzielenia informacji wartościowych, od niepotrzebnych czy zdublowanych. Informatica oferuje znakomity system zarządzania Big Data, który pomoże ci zebrać wszystkie istotne dla ciebie informacje ze zróżnicowanych źródeł. Stosowany system ETL sprawi, że nie będziesz musiał każdorazowo sięgać do różnych dostępnych źródeł wiedzy, ale zamiast tego będziesz miał już przygotowaną bazę, pozbawioną informacji bezwartościowych lub powtarzających się. Co więcej, oferowane są narzędzia, które pozwolą na prostą wizualizację tych danych – tak przydatną wówczas, kiedy chcemy je nie tylko posiadać, ale również dobrze rozumieć, wykorzystać i zaprezentować osobom trzecim. Informatica daje też olbrzymie możliwości w zakresie integracji danych – poprzez odpowiednie narzędzia zapewnia maksymalnie uproszczoną i bezpieczną integrację wszelkich danych wprowadzanych przez członków naszego przedsiębiorstwa. A gdy zajdzie taka potrzeba, systemy integrujące dane umożliwią łatwy dostęp do zasobów tym pracownikom firmy, dla których jest on niezbędny, jednocześnie chroniąc je przed ingerencją osób niepowołanych. Znacznie ułatwia i przyspiesza to pracę firmy, a jednocześnie pozwala zachować pełne bezpieczeństwo.

Zaufanie przede wszystkim

Wspominając o bezpieczeństwie, warto zauważyć, że jest ono niezwykle istotne – szczególnie dziś. Poza koniecznością zabezpieczenia się przed kradzieżą danych lub ich utratą dla celów własnych, istotne jest również zabezpieczenie z punktu widzenia konsekwencji prawnych. Wielce niepożądane jest nieuprawnione przetwarzanie danych lub ich wyciek, gdyż grozić za nie mogą naprawdę poważne konsekwencje, w tym wysokie grzywny i kary finansowe, które nabierają szczególnego znaczenia wraz z wymaganiami RODO. Co ciekawe, bardzo niewielki odsetek polskich przedsiębiorstw korzysta z systemów mających na celu ochronę danych, w tym danych wrażliwych, mimo, że jest to ruch zarówno rozsądny, jak i wymagany przez prawo. Dlatego szczególnie istotne w przypadku zarządzania danymi osobowymi jest korzystanie z rozwiązań bezpiecznych i w pełni respektujących przepisy ich dotyczące. Informatica z całą pewnością odpowiada na te potrzeby, oferując zarówno pełen pakiet ochrony posiadanych przez nas informacji, jak i wyłowienie tych danych, które są danymi wrażliwymi i odpowiednie ich zabezpieczenie – zarówno przed podmiotami zewnętrznymi, jak i przed naszymi pracownikami, którzy nie powinni mieć do nich wglądu. Informatica oferuje również w pełni bezpieczne i skuteczne przechowywanie tych danych w taki sposób, aby nie zostały one utracone, a także ich archiwizację lub trwałe usunięcie – tak, aby dotrzymać wszelkich wymaganych procedur. Gwarantem bezpieczeństwa naszych rozwiązań może być zarówno ocena Gartnera, jak i (przede wszystkim) grono zadowolonych klientów. Wiele podmiotów na całym świecie zaufało bezpieczeństwu i skuteczności w zarządzaniu danymi, jakie oferuje Informatica. Wśród klientów marki znajdziemy największe korporacje i organizacje na świecie. W tym gronie znajdują się między innymi: Facebook, Puma, BMW, L’Oreal, Amazon czy HBO. Również na gruncie polskim, wśród firm obsługiwanych przez Integral Solutions, znajdziemy bardzo dużych graczy, głównie z dziedziny bankowości czy branży telekomunikacyjnej, takich tak: mBank, PKO BP, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, Getin Bank, Nationale Nederlanden, Orange czy Plus. Jednak nie tylko oni – posiadamy w swoim portfolio klientów z różnych gałęzi gospodarki, chociażby tak uznane marki jak Castorama czy Polsat. Podsumowując – Informatica jest w kontekście zarządzania danymi wyborem największych firm -zarówno w naszym kraju, jak i za granicą. Sądzimy, że tak poważni i prestiżowi partnerzy są nie tylko dowodem na pełne bezpieczeństwo stosowanych przez nas rozwiązań, ale także na profesjonalizm naszej firmy. Gorąco zapraszamy do współpracy i do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Twoje dane. Twoje środowisko. Na Twój sposób.

Współpracujemy z najlepszymi, aby mieć pewność, że otrzymasz odpowiednie rozwiązania, które przyspieszą Twoje inicjatywy w chmurze, napędzą innowacje i zmaksymalizują pozytywny wpływ na biznes.