Integral Solutions - Rozwiązania IT dla firm Integral Solutions - Rozwiązania IT dla firm
Integral Solutions - Rozwiązania IT dla firm Integral Solutions - Rozwiązania IT dla firm

Rozwiązania chmurowe dla firm - jakie dają możliwości? Jak zapewnić bezpieczeństwo danych firmowych w chmurze?

Jaki jest potencjał zastosowania rozwiązań chmurowych w firmach?

30.06.2023
Jaki jest potencjał zastosowania rozwiązań chmurowych w firmach? W jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo danych firmowych w chmurze?

Rozwiązania chmurowe obecnie są wykorzystywane w firmach z różnych branż. Pozwalają na gromadzenie danych w taki sposób, by dostęp do nich był możliwy z dowolnego miejsca na świecie. Informacje w chmurach są jednak narażone na wycieki, dlatego tak ważne jest postawienie na sprawdzone rozwiązania chmurowe. Jak zadbać o bezpieczeństwo takich danych?

Sposobem na ograniczenie zagrożeń związanych z przechowywaniem danych w chmurze jest zdecydowanie się na zaawansowane technicznie systemy, bazujące na najnowocześniejszych technologiach. Taka właśnie jest Inteligentna Chmura Informatica.

Wykorzystanie rozwiązań chmurowych w firmie – korzyści

Rozwiązania chmurowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem nie bez powodu. Takie technologie znacznie zwiększają wydajność pracy w wielu przedsiębiorstwach, zapewniając łatwy dostęp do gromadzonych danych. Do największych zalet rozwiązań chmurowych warto zaliczyć:

 • uniwersalny, wygodny dostęp do wspólnych zasobów IT – użytkownicy mogą korzystać z różnych sieci, baz danych, usług i aplikacji,
 • oszczędność – firmy korzystające z rozwiązań chmurowych mogą pozwolić sobie na znacznie większe oszczędności, skupiając się na działalności operacyjnej. Tego typu technologie nie wymagają bowiem zaawansowanej obsługi,
 • duży poziom bezpieczeństwa – rozwiązania chmurowe zapewniają znacznie większy poziom bezpieczeństwa niż tradycyjne systemy IT. Są one odporniejsze na ataki hackerskie,
 • możliwość integracji danych z różnych chmur, na dużą skalę, także w czasie rzeczywistym,
 • brak konieczności inwestowania w środki trwałe – przedsiębiorcy korzystający z rozwiązań chmurowych nie muszą kupować serwerów i utrzymywać serwerowni. W przypadku chmur wystarczy jedynie opłacić potrzebną moc obliczeniową.

Czy da się zapewnić bezpieczeństwo danych firmowych w chmurze?

Dane w chmurze są narażone na ataki hakerskie. Podobnie jest także w przypadku informacji gromadzonych w tradycyjnych serwerowniach. Aby uchronić ważne dane przed wyciekiem, konieczne jest stosowanie sprawdzonego oprogramowania z odpowiednimi zabezpieczeniami.

Administratorzy odpowiedzialni za nadzór nad chmurą monitorują ruch. Dzięki temu mogą szybko wykryć niepokojące zdarzenia i błędy – w tym zwłaszcza awarie i ataki hakerskie. Dane gromadzone w chmurze są również dokładnie szyfrowane przy pomocy specjalistycznych, złożonych algorytmów.

Rozwiązania te sprawiają, że do użytkowników trafiają utajnione informacje i unikatowe hasło pozwalające na ich odczytanie. Obecnie jest to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów ochrony danych przechowywanych przez przedsiębiorstwa.

W rozwiązaniach chmurowych korzysta się też z innych zabezpieczeń. To np. firewalle monitorujące przesyłane dane, ich odbiorców i integralność. Dzięki nim możliwa jest stała analiza ruchu w sieci, która pozwala na szybkie reagowanie na ewentualne zagrożenia. Co więcej, administrator może także ograniczyć dostęp do danych, co jest sposobem na reagowanie na ataki hakerskie.

Inteligentna chmura dla firm Informatica

Informatica to firma, która oferuje innowacyjne rozwiązania chmurowe dla przedsiębiorstw z różnych branż. To m.in. iPaaS-Cloud. System ten bazuje na mikrousługach, interfejsie API i sztucznej inteligencji. Jest on oparty na silniku CLAIRE, dzięki czemu może obsługiwać każdy wzorzec natywny dla chmury, od integracji danych, aż po MDM.

Firma Informatica stworzyła także jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązanie chmurowe, jakim jest Inteligentna Chmura Informatica. To produkt dla użytkowników korzystających z architektury mikroservices opartej na interfejsie API.

To system stale udoskonalany i uaktualniany w tle, dzięki czemu klient może działać w sposób niezakłócony, a jednocześnie cieszyć się automatycznymi wdrożeniami najnowszych technologii.

Inteligentna chmura dla firm – na czym polega jej innowacyjność?

Inteligentna chmura dla firm sprawiła, że aplikacje w chmurze, zarządzanie i łączność z interfejsem API oraz integracja procesów stały się znacznie bardziej zaawansowane. System jest udoskonalany i aktualizowany w czasie rzeczywistym, dzięki czemu użytkownik zyskuje dostęp do najnowszych technologii poprawiających wydajność i bezpieczeństwo chmury.

Rozwiązanie chmurowe od Informatica stanowi podstawę zarządzania jakością danych we wszystkich projektach, jednocześnie pozwalając na łatwiejszą obsługę klientów biznesowych współpracujących z Twoją firmą.

System opiera się na inteligentnym silniku CLAIRE engine, który gwarantuje najlepsze funkcje zarządzania danymi i ich integracjami dostępnymi na rynku.

Czy inteligentna chmura dla firm Informatica jest trudna w obsłudze?

Inteligentna Chmura Informatica została zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić użytkownikom możliwość łatwej obsługi – bez stosowania dodatkowych narzędzi. To system niezwykle intuicyjny, pozwalający na bezproblemowe zarządzanie przez początkujących użytkowników. Korzystanie z inteligentnej chmury jest znacznie łatwiejsze, niż utrzymywanie własnych serwerów.

Na początku obsługa chmury może okazać się skomplikowana, jednak interfejs jest przyjazny dla użytkownika. Już po kilku tygodniach stałego używania rozwiązań chmurowych można poruszać się w nich bardzo swobodnie. Wszelkie zmiany w systemie są wprowadzane w tle, dzięki czemu użytkownik może pracować w sposób niezakłócony – aktualizacje nie rozpraszają jego uwagi.

Rozwiązania chmurowe dla firm Informatica

Nowoczesna chmura dla firm to rozwiązanie, które zapewnia kompleksową obsługę danych. Pozwala na zarządzanie i integrację gromadzonych informacji. System wyposażono w następujące technologie:

 • Integration Cloud – inteligentna chmura dla firm obejmuje zaawansowane funkcje, takie jak Cloud Integration Hub i Cloud B2B. To rozwiązania, jakich nie można było znaleźć w pierwszej wersji iPaaS,
 • Data Quality and Governance Cloud – pozwala na zarządzanie jakością wszystkich projektów i aktywności w chmurze. Umożliwia szybkie uzyskanie potrzebnych informacji. Dzięki tej funkcji wszyscy pracownicy posługują się tym samym słownikiem terminów, co ułatwia wyszukiwanie i przetwarzanie danych,
 • Master Data Management Cloud (MDM) – zapewnia dostęp do wszystkich formatów podstawowych danych w jednym źródle. Pozwala uzyskać informacje z chmury, lokalnych serwerów i źródeł partnerów. Umożliwia również uzupełnienie baz danych, korzystając z zewnętrznych zasobów,
 • Data Security Cloud – pozwala na analizowanie danych w chmurze, wykrywanie zagrożeń i zabezpieczenie danych przed niebezpieczeństwem wycieku lub szkodliwymi zachowaniami użytkowników,
 • Cloud Application Integration – pozwala na integrowanie zasobów w czasie rzeczywistym, korzystając z procesów działających w środowisku chmurowym i na własnych serwerach jednocześnie,
 • API Management – pozwala na integrację i orkiestrację interfejsów API,
 • Cloud B2B Gateway – to rozwiązanie skierowane do klientów, którzy współpracują z kontrahentami na zasadach B2B. System pozwala na łatwiejszą obsługę takich firm,
 • Cloud Integration Hub – pozwala usprawnić złożone dane pochodzące ze środowisk hybrydowych, poprawiając jakość takich informacji. Integruje wszystkie aplikacje z obszaru Saas w znacznie bardziej zaawansowany sposób.

Integral Solutions jest oficjalnym polskim dystrybutorem produktów Informatica oraz Partnerem Platinum

Usługi chmurowe dla firm od Informatica są obecnie dostępne dzięki firmie Integral Solutions. Jesteśmy oficjalnym polskim dystrybutorem takich systemów o statusie Informatica Platinum Partner. Zapewniamy dostęp do najnowszych technologii od Informatica, stworzonych z myślą o przedsiębiorstwach z różnych branż.

Sprawdź dostępne rozwiązania chmurowe dla firm. Pomożemy dobrać odpowiednie funkcje do charakterystyki pracy danego przedsiębiorstwa. Zapewniamy dostęp do pełnego pakietu technologii, obejmującego takie rozwiązania, jak Integration Cloud, Data Quality and Governance Cloud, Master Data Management Cloud (MDM) czy Data Security Cloud. To zintegrowana chmura, która rozszerza doskonale znaną definicję iPaaS o nowe funkcje.

Rozwiązania chmurowe dla firm